FBC Online

שירות חדש

ברוכים הבאים ל-FBC Online, דף השירותים המקוונים של FBC & Co

השירות יאפשר לכם לבחון באופן ממוכן ואוטומטי את מוכנותכם לתקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע”ז-2017.

השירות ניתן בשני שלבים פשוטים וידידותיים למשתמש, בסיומם תקבלו דוח המתאר את מוכנות החברה ואת הפערים שיש להשלים.

הרשמה לשירות

בשלב זה של השירות ניתנת לך האפשרות לבחון האם על החברה לעמוד בהוראות תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע”ז-2017. השירות מבוסס על שאלון ממוכן שבסופו תדע איזו רמת אבטחה חלה על מאגרי המידע של החברה, ובהתאם, מה היקף תהליך המוכנות המשפטי הנדרש. שלב זה אינו כרוך בתשלום אך הוא מחייב רישום.

שים לב – השאלון ממוכן לחלוטין ולכן תוצאותיו מבוססות אך ורק על המידע שתמסור.

 

לבדיקה חינם מלא את הפרטים

השירות החינמי שניתן בשלב זה אינו מהווה ייעוץ משפטי אלא כלי אוטומטי להערכה עצמית לגבי כפיפות החברה לתקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע”ז-2017. תוצאות הבדיקה מבוססות על המידע שתמסור. לפרטים נוספים, ראה את תנאי השימוש שלנו.

שאלות ותשובות

תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע”ז-2017 נועדו לפרש ולהבהיר את חובת אבטחת המידע של בעלים ומחזיקים ב”מאגר מידע” לפי חוק הגנת הפרטיות. התקנות חלות על כל עסק בישראל המחזיק מידע אישי על אנשים (לקוחות, ספקים, עובדים, או קבוצות אחרות) בבסיסי נתונים הניתנים לעיבוד ממוחשב. התקנות קובעות חובות שונות בתחום אבטחת המידע, כגון אמצעי אבטחת מידע שיש להטמיע, ממשל תאגידי, אימוץ מדיניות ונהלים כתובים, וביצוע תהליכים ארגוניים נוספים שנועדו ליצור סטנדרט אבטחת מידע הולם בהתאם לרגישות המידע שנשמר.

השירות מיועד לכל עסק שאוסף או מחזיק מידע אישי על אנשים בישראל, ומשכך כפוף לתקנות. חשוב להבהיר שהתקנות חלות על כל עסק שמחזיק מידע אישי בבסיסי נתונים הניתנים לעיבוד ממוחשב, גם אם המאגר כולל מידע על מספר מצומצם מאוד של אנשים. התקנות לא חלות על מידע אישי שאינו שמור במערכות מחשב.

השירות יכול לשמש גם עסקים המעוניינים לבצע בדיקה רוחבית בסטנדרט אחיד לכל הספקים שלהם המעניקים שירותים הכרוכים בעיבוד מידע אישי.

השירות מחולק לשני שלבים. השלב הראשון, שמוצע בחינם, כולל שאלון בחינה מקדמית שנועד להעריך את רמת האבטחה שחלה על מאגרי המידע של החברה (מבין שלוש רמות אבטחה שקובעות התקנות). השלב השני, הכרוך בתשלום, כולל שאלון עומק שנועד למפות את הפערים בין מצבה של החברה היום לבין החובות שחלות עליה לפי התקנות, בהתאם לרמת האבטחה שזוהתה בשלב הראשון. שני השלבים מתבצעים באמצעות שאלונים מקוונים ואוטומטיים לחלוטין, ללא צורך בהתערבות אנושית.

לאחר השלב השני, אנו מציעים גם בחינה של מסמכים רלוונטיים וטיפול בפערים שהתגלו, ולצורך כך אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ישיר.

בסיום השלב הראשון, יקבל המשתמש דוח הכולל הסבר על רמת האבטחה החלה על מאגרי המידע של החברה והמלצה בדבר היקף הבחינה הנדרש בהמשך. בסיום השלב השני יתקבל דוח המפרט את הפערים בין מצבה של החברה כיום לבין הדרישות החלות עליה מכוח התקנות, וכן המלצות להמשך טיפול.

השלב הראשון מוצע בחינם, ואילו השלב השני כרוך בתשלום שנעשה באמצעות האתר. טיפול בפערים שיוצגו בדוח הסיכום של השלב השני הוא שירות משפטי מלא שיצריך התקשרות ישירה עמנו.

השירות החינמי נועד לבחינה מקדמית בלבד של תחולת התקנות ולהערכת רמת האבטחה שחלה על מאגרי המידע של החברה. השירות בתשלום מאפשר לחברה למפות את הפערים בין מצבה כיום לבין החובות החלות עליה מכוח התקנות, וזאת באמצעות שאלון מקוון וללא צורך בהתערבות אנושית.

זה פשוט. לצורך השלב הראשון, מספיק למלא טופס הרשמה קצר הכולל את שם חברה ופרטי קשר בסיסיים של המשתמש. עם שליחת הטופס תקבלו הודעת דוא”ל עם קישור לשאלון מקוון שיהיה זמין לשימוש באופן מיידי.

בדוח הסיכום של השלב הראשון, יופיע קישור לטופס ההרשמה לשלב השני. לצורך השלב השני, יש להשלים פרטי רישום נוספים, ובהם פרטי תשלום. לאחר משלוח הטופס וביצוע התשלום, תקבלו הודעת דוא”ל נוספת ובה קישור לשאלון העומק.

לאחר שתלחצו על הקישור, תועברו למערכת השאלונים המקוונת לצורך יצירת שם משתמש וסיסמה. מיד אחר כך, תוכלו להתחבר למערכת ולהגיע לחשבון המשתמש שלכם בו תוכלו למלא את השאלון הראשוני.

המערכת המקוונת מאפשרת לענות על השאלות בשתי דרכים. דרך אחת היא באמצעות צ’אטבוט, כלומר תיבת טקסט אינטראקטיבית שתציג בכל פעם שאלה אחת ותמתין למענה. בצידו הימני התחתון של המסך, תופיע תיבת הטקסט ובה שאלות ואפשרויות המענה להן (שיכולות להיות בסימון תשובה קיימת או בטקסט חופשי, תלוי בשאלה).  דרך שנייה היא באמצעות צפייה בכל השאלות ומענה עליהן בסדר שתבחרו. בצידו השמאלי של המסך תמצאו קישור לשאלות, ואם תלחצו אליו, ייפתחו לפניכם השאלות ואפשרויות המענה להן.

פשוט לחצו על הקישור שיופיע בתחתית דוח הסיכום של השלב הראשון. הקישור יוביל אתכם לדף ההרשמה לשלב השני של השירות.

עם משלוח טופס הרישום לשלב השני של השירות, תועברו לדף תשלום המופעל באמצעות PayPal, בו תוכלו לשלם על השירות באמצעות חשבון ה-PayPal שלכם או באמצעות כרטיס אשראי.

בדיוק כמו בשלב הראשון, יש ללחוץ על הקישור ולהתחבר למערכת המקוונת (באמצעות פרטי ההתחברות שכבר יצרתם). לאחר מכן, יופיע בדף המשתמש שלכם שאלון העומק המתאים, עליו תוכלו לענות באותן הדרכים שעניתם על השאלון הראשון.

לא. בשלב השני, התהליך הינו אוטומטי לחלוטין ואינו מצריך התערבות אנושית. לכן, גם אם התבקשתם להעלות מסמכים מסוימים, בשלב זה העלאתם נועדה לצורך ריכוז החומרים בלבד. אנו ממליצים לעשות זאת שכן הדבר יסייע לכם לרכז תמונה מלאה על מצבה הנוכחי של החברה בהיבטי פרטיות ואבטחת מידע, ועשוי לחסוך זמן רב בהמשך.

לאחר סיום השלב השני והפקת דוח הפערים, תוכלו לבחור להמשיך את התהליך ולבקש ייעוץ אנושי ובחינה של המסמכים לצורך השלמת הפערים.

השירות בשלב הראשון הוא אינפורמטיבי בלבד ונועד להיות כלי לניתוח ובחינה עצמית על ידי המשתמש. עם התשלום עבור השלב השני ופתיחת חשבון לקוח ב-FBC, יינתן על ידי FBC ייעוץ משפטי המוגבל לשאלון העומק ודוח הפערים שיתקבל בסיומו. עם זאת, חשוב להדגיש שהייעוץ המשפטי בשלב זה יתבסס אך ורק על המענה של המשתמש לשאלון המקוון ולא יכלול בחינה של החומרים והתשובות על ידי עורך דין.

לא. זהו שירות מקוון ואוטומטי ובשלב הראשון והשני לא יעיין עורך דין בתשובות ולא יינתן ייעוץ משפטי אנושי. עם זאת, לאחר סיום השלב השני תוכלו להמשיך בתהליך ולבקש ייעוץ פרטני בדבר תהליך המוכנות של החברה והשלמת הפערים.

חדשות ועידכונים

לקריאת סקירות משפטיות ועדכונים מקצועיים שאנו שולחים ללקוחות>>

אם ברצונך להצטרף לרשימת התפוצה של מחלקת הסייבר וטכנולוגיות המידע שלנו, לחץ כאן לרישום.

רשימת התפוצה נועדה לעדכונים מקצועיים ופרסומים על כנסים שאנו עורכים (מבטיחים לא להציק).

צור קשר

יש לך שאלה או הערה? אתה מוזמן לכתוב לנו: